Remeslo ma zlaté dno

Autor: Peter Choma | 24.6.2013 o 10:00 | (upravené 24.6.2013 o 10:22) Karma článku: 10,36 | Prečítané:  4822x

Remeslo má zlaté dno. Znalci hovoria, že si to začína uvedomovať stále viac mladých ľudí. Nie z každého totiž bude poslanec, podnikateľ, či úradník...niekto musí aj robiť. A keď to ten niekto ešte aj vie, radosť pozerať.

Aj v dnešnej dobe sa dá remeslom uživiť.Umeleckí kováči, košikári či rezbári. Tradičné remeslá na Slovensku ešte nezanikli. A aj keď to teraz vyzerá tak, že prežívajú len vďaka zopár nadšencom. A nielen tieto netradičné remeslá,ale taktiež čo sa týka mnohých ďalších odborných oborov,ktoré čoraz viac mladých opúšťa. V dnešnej dobe vôbec nieje hanba vyučiť sa na Strednej odbornej škole za kuchára,automechanika,elektroinštalatéra a   mnohých iných,kedže stará generácia,ktorá tu je a prežíva a mnoho z nich tu v tomto odvetví pracuje,pomaly ale isto starne a pracovné miesta opúšťajú,takže čo chvíľa nebudeme mať kvalitných remeselníkov,ale aj rôzne odvetvia,ktoré nám k životu treba denno-denne. Či sa už jedná o oblasť stavebníctva,priemyslu, potrevinárskeho priemyslu,poľnohospodárov,ktorých  v poslednej dobe zháňajú hordy,kedže mnohé staršie generácie niesú natoľko vyspelé,aby dokázali ovládať moderné počitačmi vybavené poľnohospodárske stroje.

V každom jednom odvetví sa šikovná ruka nestratí a dokáže sa zamestnať a zarobiť, či už sa to nepodarí na Slovensku,tak určite v štátoch Európskej únie,kde ako jej člen máme svoje miesto,ktoré nám umožňuje v rámci spoločného trhu aj voľný pohyb osôb a tým pádom aj možnosť sa zamestnať.Netreba teda zabúdať na povolania a remeslá,ktoré našu krajinu robia našou a  v ktorých máme svoju históriu a spomienky či tradície našich či vašich rodičov.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Španielska polícia zastavila druhý útok, zabila päť útočníkov

Pásy s výbušninami zastrelených mužov boli atrapami.

KOMENTÁRE

Španieli čakali, že sa to stane už skôr. Čo robiť teraz?

Ani Španielsko sa nevie brániť proti koordinovaným vražedným útokom.


Už ste čítali?