Prezidentské voľby

Autor: Peter Choma | 13.6.2013 o 10:00 | (upravené 13.6.2013 o 10:08) Karma článku: 10,07 | Prečítané:  8111x

Blížia sa nám prezidenstké voľby a mnohí z nás už vedia, že Fico to vyhrá. Ako som čítal pred pár dňami, je to jeho jediná cesta ako ostať pri moci, pretože tento štát, jeho vláda no proste všetko, čo je čo i len trochu spojené zo smerom sa rúti do záhuby, a tak Ficova jediná možnosť je dostať sa k prezidentskému úradu, kde si dožije svoj politický dôchodok. Funkcia prezidenta, keby nebolo kauzy Čentéš, nikto ani nevie, nebyť jeho medzinárodných lapsusov, že Slovensko má prezidenta.

 

Právomoci slabé, ale honor veľký. Ak sa Fico dá na boj o prezidentskú stoličku, bude to jeho osobnostný boj, chce byť prezidentom z dôvodu posúvania hraníc svojej politickej kariéry. Ako premiér, tak ako každý iný premiér má stôl plný problémov a stále zväčšujúcu skupinu ľudí, v ktorých vnútro je plné nenávisti voči nemu. Musí robiť kroky, ktoré nie sú populárne, v niektorých prípadoch nevie ani on sám, či prinesú želaný efekt a keď v Nemecku naprší musí sa prechádzať po hrádzi, čo v jeho prípade je trocha uľahčené, či mnou odľahčené skutočnosťou, že povodie Dunaja dôverné pozná, nakoľko tam chodí behávať.

V každom prípade nevidím do jeho hlavy a neviem aké sú jeho túžby, neviem čo chce spraviť, dokonca na rozdiel od mnohých, čo píšu o ňom negatívne blogy, ja neviem, čo mal na raňajky, ani aké má papuče, a preto neviem či bude kandidovať, čo asi bude, ale neviem či vyhrá, čo nemusí, ale viem, že byť premiérom nie je jednoduchá vec a nie je to jednoduché niesť zodpovednosť pred voličmi. Odísť a nechať krajinu len tak po mne potopa, to sa už v našej politickej kultúre nenosí. Smer si to ako strana ani nemôže dovoliť, pretože ako každá štandardná demokratická politická strana, chce ďalej pôsobiť na politickej scéne, v ktorej aj tak nie je momentálne žiadna stabilná alternatíva. Keď chceme sa baviť o potope, tak jedinú potopu zatiaľ naozaj bravúrne zvládli strany súčasnej opozície, ktoré sa potopili samé a ako môžeme vidieť stále sa snažia dostať jeden druhého pod hranicu zvoliteľnosti.

Politické fabulácie neprajníkov z radov protihráča vždy budú mať domýšľavý a samozrejme negatívnym smerom skreslený charakter. Každý neprajník vidí len to zlé a ešte horšie chce spraviť a povedať. Nehľadá možnosti blížiace sa k realite, pretože neprajník svoju „realitu pozná", aj keď nie je zhodná so skutočnosťou. Preto aj Fico uteká za prezidenta, lebo realita je taká, že mu nič iné neostáva

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Španielska polícia zastavila druhý útok, zabila päť útočníkov

Pásy s výbušninami zastrelených mužov boli atrapami.

KOMENTÁRE

Španieli čakali, že sa to stane už skôr. Čo robiť teraz?

Ani Španielsko sa nevie brániť proti koordinovaným vražedným útokom.


Už ste čítali?