Žijeme v totalite?

Autor: Peter Choma | 23.5.2013 o 11:51 | Karma článku: 10,10 | Prečítané:  14835x

Minulý týždeň sa médiami ako víchrica prehnala správa, že sa budeme musieť štátu hlásiť, ak náš pobyt v zahraničí bude dlhší ako 90 dní. Opozícia sa tejto témy chytila a svojimi vyjadreniami spravila z tohto návrhu návrat k totalistickému zriadeniu. Samozrejme je to jej právo, chytať sa každého stebla, ale v jej vyjadrení chýbala súdnosť a vecnosť. Ale politikom sme sa tieto nedostatky naučili odpúšťať.

Do zahraničia nikto necestuje na viac ako 90 dní len tak, bez nejakého závažnejšieho dôvodu či príčiny. My pracujúci si v duchu povieme, kiež by sme mali toľko dovolenky. Nikto z nás neopustí naše krásne Slovensko na viac ako mesiac bez toho, aby nespravil opatrenia potrebné na zabezpečenie našej neprítomnosti. Ak teda ideme niekam na dlhšie necháme kľúče u tej najspoľahlivejšej susedy, povieme jej kde je kľuč od poštovej schránky, a keď jej veríme nad pomery dnešného zlého sveta, tak jej aj necháme peniaze, aby ochotne za nás zaplatila všetky veselé cifry na zloženkách. Samozrejme zabudol som uviesť, že suseda je kľúčová pre zalievanie kvetiniek, s tým, že keď jej aj zabudneme povedať, ktorej kvetinke koľko, vyberáme susedu, ktorá to zvládne lepšie ako my.
V prípade vzniku problémov, pani suseda má na papieriku číslo adresu email, kde sa nás určite zastihne.
Obávam sa, že my už žijeme v modernejšej dobe, na kvetiny nie je čas a platby riešime cez internet, ale hlavne do zahraničia chodíme bez toho, aby sme si v rádiu museli zisťovať dobu čakania na hraničných prechodoch. Zlatý schengen, vďaka nemu sme zabudli, na neosobné nepríjemné tváre colníkov, na ich čarovné: „mohli by ste otvoriť kufor ?“ na röntgenový pohľad, z ktorého colník nebudil rešpekt ale strach a ten výdych pri slovách: „dobre môžete ísť“. Vtedy nám nevadilo, že štát vie, že sme preč, dokonca niektorí z nás boli aj smutní, že nedostali pečiatku do pasu.

Ani v USA ľuďom nevadí, že im skenujú zreničky, berú otlačky snáď aj na nohách, ale to sa musí v záujme národnej bezpečnosti. Hmm asi Kaliňák spravil chybu, keď nespomenul národnú bezpečnosť. Ale to je jedno, lebo aj keby to oprie o národnú bezpečnosť žijeme v totalite.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Španielska polícia zastavila druhý útok, zabila päť útočníkov

Pásy s výbušninami zastrelených mužov boli atrapami.

KOMENTÁRE

Španieli čakali, že sa to stane už skôr. Čo robiť teraz?

Ani Španielsko sa nevie brániť proti koordinovaným vražedným útokom.


Už ste čítali?