Fico - Každodenný terč

Autor: Peter Choma | 10.5.2013 o 13:52 | (upravené 10.5.2013 o 17:19) Karma článku: 10,25 | Prečítané:  14327x

Najnedôveryhodnejší politik a súčasný premiér je neustále pod paľbou kritiky novinárov a pravicových sympatizantov, čo na jednej strane sa očakáva, no na druhej strane prinášajú medzi ľudí trocha prehnaný až démonický kritický pohľad na všetko, čo on a jeho vláda robí. Samozrejme, netreba mať prehnané a ideálne predstavy a nevidieť premiéra ako spasiteľa, je to len človek a robí chyby a určite ich spraví ešte do konca tohto volebného obdobia, ale treba odmietnuť a podrobiť kritike všetky vyjadrenia, komentáre a hodnotenia, ktoré zavrhujú jeho pracú ako aj prácu jeho vlády. Je snáď proti logike, aby všetko bolo také zlé, ako je to médiami opisované.


Kritiku, a predovšetkým neúčelovú a vecnú kritiku potrebuje každý z nás a v politike obzvlášť. Ale chcem apelovať, aby namiesto nenávistných rečí, šírila sa kritika, ktorá podnieti politikov a hlavne premiéra a jeho garnitúru, robiť veci lepšie. Na druhej strane politici sa musia naučiť počúvať kritiku. Premiér pôsobí v niektorých vyjadreniach, že jeho konanie je neomylné, a že má recept na všetko, ale pokiaľ ide o konštruktívne riešenia sám premiér vie, že sa v neľahkej dobe môžu zísť.

Musí sa naučiť počúvať, čo on veľmi dobre vie, lebo voliči mu to zrátajú. Musí vedieť, čo povedať učiteľom, prečo nie je možné im platy zvýšiť, lebo vie, že to môžu byť hlasy – percentá dole. Musí byť politik, ale musí byť aj konsolidátor verejných financií. Nemá ľahkú úlohu, ale je tam, a to znamená mať zodpovednosť, za chod tejto krajiny. To znamená robiť veci lepšie a hľadať riešenia, ako ich robiť lepšie. Treba počúvať.

Veľmi si želám, aby si pán premiér uvedomil túto skutočnosť a snáď na chvíľu zabudol na politiku. Aby konal ešte lepšia ako vie a môže, lebo nie len jeho voliči to očakávajú, ale všetci, ktorí v tejto krajine žijú a majú oprávnené nároky. No vyslovovať kritiku a prezentovať svoju nespokojnosť je nutné tak, aby prinášala želaný efekt. Áno možno sú to až prehnané očakávania a niektorý z Vás ma označia za naivného utopistu. Ale pokiaľ nefunkčná opozícia a suita až fanatických neprajníkov neukáže premiérovi slušnú, vecnú kritiku, prípadne reálne alternatívy, tak to nepomôže nikomu.

Ešte by som chcel dodať, že treba sledovať kroky tejto vlády, čo neraz zhodnotil aj samotný premiér, lebo je to úloha opozície ale aj celej občianskej spoločnosti. Treba upriamovať zrak na problémy, aby sa riešili, ale treba dať priestor aspoň do konca volebného obdobia súčasnej vláde, aby s maximálnym úsilím a odbornosťou zanechali ich pôsobenie v histórií tejto krajiny pozitívne. Či je toho táto vláda schopná, to sa ukáže až v najbližších voľbách. Tam volič bude sudcom a katom zároveň, keďže hlavy, ktoré sú na popravu určené, sú nám všetkým veľmi dobre známe.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Španielska polícia zastavila druhý útok, zabila päť útočníkov

Pásy s výbušninami zastrelených mužov boli atrapami.

KOMENTÁRE

Španieli čakali, že sa to stane už skôr. Čo robiť teraz?

Ani Španielsko sa nevie brániť proti koordinovaným vražedným útokom.


Už ste čítali?