Remeslo ma zlaté dno

Autor: Peter Choma | 24.6.2013 o 10:00 | (upravené 24.6.2013 o 10:22) Karma článku: 10,36 | Prečítané:  4810x

Remeslo má zlaté dno. Znalci hovoria, že si to začína uvedomovať stále viac mladých ľudí. Nie z každého totiž bude poslanec, podnikateľ, či úradník...niekto musí aj robiť. A keď to ten niekto ešte aj vie, radosť pozerať.

Aj v dnešnej dobe sa dá remeslom uživiť.Umeleckí kováči, košikári či rezbári. Tradičné remeslá na Slovensku ešte nezanikli. A aj keď to teraz vyzerá tak, že prežívajú len vďaka zopár nadšencom. A nielen tieto netradičné remeslá,ale taktiež čo sa týka mnohých ďalších odborných oborov,ktoré čoraz viac mladých opúšťa. V dnešnej dobe vôbec nieje hanba vyučiť sa na Strednej odbornej škole za kuchára,automechanika,elektroinštalatéra a   mnohých iných,kedže stará generácia,ktorá tu je a prežíva a mnoho z nich tu v tomto odvetví pracuje,pomaly ale isto starne a pracovné miesta opúšťajú,takže čo chvíľa nebudeme mať kvalitných remeselníkov,ale aj rôzne odvetvia,ktoré nám k životu treba denno-denne. Či sa už jedná o oblasť stavebníctva,priemyslu, potrevinárskeho priemyslu,poľnohospodárov,ktorých  v poslednej dobe zháňajú hordy,kedže mnohé staršie generácie niesú natoľko vyspelé,aby dokázali ovládať moderné počitačmi vybavené poľnohospodárske stroje.

V každom jednom odvetví sa šikovná ruka nestratí a dokáže sa zamestnať a zarobiť, či už sa to nepodarí na Slovensku,tak určite v štátoch Európskej únie,kde ako jej člen máme svoje miesto,ktoré nám umožňuje v rámci spoločného trhu aj voľný pohyb osôb a tým pádom aj možnosť sa zamestnať.Netreba teda zabúdať na povolania a remeslá,ktoré našu krajinu robia našou a  v ktorých máme svoju históriu a spomienky či tradície našich či vašich rodičov.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Čo vyšetril tím Gorila? Ukázal iba pár výsledkov, ostatné Kaliňák tají

Polícia získala indície, že pri schvaľovaní Zajacovej zdravotníckej reformy korumpovali poslancov.

KOMENTÁRE

Kto má vplyv na vyšetrovanie Gorily a pár otáznikov za menami

Odchod šéfa tímu detektívov je desivý.

PLUS

Zápchy v Bratislave budú menšie, ak sa úradníci spamätajú

Bratislava chce postaviť nové cesty.


Už ste čítali?